O MNĚ

Ahoj já jsem Renda, písničkář z Ostravy.  Každý song, který jsem kdy napsal, vznikl z mých emocí. Inspiruje mě v podstatě úplně všechno. Rád přemýšlím a často se i za bílého dne "odpojím" od světa kolem a zanořím se do myšlenek. To mě přivádí na spoustu námětů, které pak mohu hudebně ztvárnit.  Kromě kytary, hraji i na příčnou flétnu a klavír.

Před 5 lety jsem založil kapelu SELF MADE a od roku 2017 vystupuji také akusticky s vynikajícím kytaristou Víťou Štaiglem. 

Letos jsme s Víťou zveřejnili videoklip Dětským hrdinům, který jsme společně dělali ve své vlastní režii, v našem studiu. O hudební produkci, mix a master se postaral Víťa. Do konce roku plánujeme zveřejnit další písně.

Podařilo se mi vyhrát třeba Hlas Slezska, Face2Art,  Česko Zpívá, Folkový Kvítek a Dětskou Portu. Obrovskou zkušeností a motivací pro mne byla soutěž v USA - WCOPA (World Championship Of Performing Arts) , kde jsem v kategorii vlastní píseň 2 roky po sobě získal medaili a možnost zúčastnit se výuky zpěvu na Brodway.