O MNĚ

Ahoj já jsem René, písničkář z Ostravy.

Ve 4 letech jsem začal chodit do ZUŠ na hru na klavír (fakt jsem to chtěl já) a strávil jsem zde 13 let. Kromě klavíru, hraji na kytaru a příčnou flétnu.

Od 10 let jsem koncertoval s rodinnou kapelou Marod. Od 13-ti let píšu vlastní písničky - tehdy jsem zároveň začal vystupovat jako písničkář. V 16-ti letech jsem založil kapelu Self Made.

Od roku 2017 hraji na svých sólových koncertech v doprovodu vynikajícího kytaristy Víti Štaigla. Ve stejném roce jsem vydal své první album Mezi prsty, které jsem nahrával ve studiu Michaela Vašíčka. Postupně jsem začal vydávat singly i videoklipy.

Součástí mé činnosti je i skládání pro jiné umělce. Petr Bende - Do peřin (text), Barbora Štanclová - Zamotaná (text,hudba), Sweetie Market - Nechám si o Tobě zdát (text,hudba)

Zahrál jsem si jako předskokan kapely Čechomor.

V prosinci 2021 jsem vydal své druhé album Tlusté čáry. V roce 2022 jsem byl hostem na několika koncertech Petra Bende.

Podařilo se mi vyhrát Hlas Slezska, Face2Art, Česko Zpívá, Folkový Kvítek a Dětskou Portu. Obrovskou zkušeností a motivací pro mne byla soutěž v USA - WCOPA (World Championship Of Performing Arts) , kde jsem v kategorii vlastní píseň dva roky po sobě získal medaili a možnost zúčastnit se výuky zpěvu na Broadway.

Vystudoval jsem jednooborovou psychologii na Fakultě sociálních studiích v Brně a nyní pracuji jako vojenský psycholog u AČR.

Budu rád pokud si mne poslechnete nebo se zastavíte na koncert :)

RENÉ MATLÁŠEK
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!